Geschiedenis

 
Voorgeschiedenis
De eerste samen komst te Kerkwerve vond plaats op 31 juli 1949 in de kantine van de D U W barak aan de Zandweg. Na de watersnoodramp van 1953 verrees er een noodkerk te Noordgouwe, die in het voorjaar van 1956 werd overgeplaatst naar Kerkwerve. In de periode 1949 tot 1958 waren we een onderdeel van de gemeente Zierikzee.
 
 
Voorganger in deze periode was ds M.van der Klis. Hij heeft zich tot het uiterste ingezet voor het institueren van de gemeente Kerkwerve. 
 
 Ds M.van der Klis was geboren te Gouda op 13 april 1908, kwam van Ouderkerk aan de Amstel naar Zierikzee op 6 juni 1948 en vertrok naar Papendrecht op 19 februari 1964. Hij overleed op 19 juli 1965.  De instituering vond plaats op 14 februari 1958, door ds. M. van der Klis. 
 
“Doe wel bij Sion naar Uw welbehagen, bouw de muren van Jeruzalem op”.   Ps. 51 : 20;
 
 
 
Interieur "de Pnielkerk" te Kerkwerve
 
 
 
De Pastorie
 
 
De huidige predikant van de gemeente ds. A.D. Fokkema
 

Op 3 september 2016 werd ds. A. D. Fokkema aan de gemeente van Kerkwerve verbonden.  Hij is geboren op 18 september 1986 te Een-west en kwam vanuit Eemdijk. 

Doordat het houten kerkgebouw te klein werd en diverse mankementen ging vertonen, werd in december 1966 door ds. J. Westerink op dezelfde plaats de Pniëlkerk in gebruik genomen.

Toen ds. M. van der Sluys aan de gemeente was verbonden, werd er begonnen met de Vakantie Bijbel School. Ook verscheen de eerste gemeentegids, werd de Commissie van Beheer opgericht, en verscheen het eerste nummer van een eigen kerkblad: “Rondom de Pniëlkerk”.  Deze naam is gekozen als voortzetting van “Rondom de kerk”, wat in 1965 was beëindigd.

In de periode van ds. H. Korving werd de Bibliotheek opgericht, en werd het Archief van de Classis Middelburg ondergebracht bij het kerkelijke archief van Kerkwerve.
 
Nadat ds. A. C. Uitslag predikant was geworden, werd op tweede Paas en Pinksterdag begonnen met gezamenlijke diensten met de Hersteld Hervormde Kerk van Sirjansland /  Nieuwerkerk.

De morgen en avonddiensten worden goed bezocht. Dat de naam van het kerkgebouw ook voor ons allen van toepassing mag zijn: “Ik heb God gezien van aangezicht tot aangezicht”.
Dit is in vogelvlucht de geschiedenis van de CGK van Kerkwerve. Voor meer informatie kunt u terecht bij het kerkelijke archief.
 
 
Herdenkingsboeken
 
In de afgelopen jaren zijn er twee herdenkingsboeken verschenen. Een bij het vijfendertig jarig bestaan van de gemeente met als titel “van Israëls God gegeven” geschreven door ds. M. van der Sluijs. En een bij het vijftigjarig bestaan, geschreven door ds. A.C. Uitslag met als titel “het Evangeliezaad in de Schouwse kleigrond”.
 
Het eerstgenoemde boek is niet meer verkrijgbaar. Van “het Evangeliezaad in de Schouwse kleigrond” zijn nog wel exemplaren leverbaar. Dit boek bevat een schat aan gegevens en achtergronden over het ontstaan van onze gemeente. Om u een indruk te geven, is het eerste  hoofdstuk van dit boek als pdf bijlage aan deze pagina toegevoegd.

Mocht u het boek willen bestellen (gebonden 162 blz. prijs 25 €)  dan kunt u een mailtje sturen naar beheerder@cgkkerkwerve.nl                                                   

 

 

 

 

 

Predikanten
Ds. J. Westerink is geboren op 25 augustus 1939 te Elburg, kwam als proponent naar Kerkwerve op 13 november 1963 en vertrok naar Nunspeet op 5 mei 1971.
  
Ds. W. J. Buijs was geboren op 13 december 1914 te Leiden, kwam van Nijmegen naar Kerkwerve op 11 april 1973 en vertrok naar Ulrum op 29 januari 1978. Hij overleed op 4 januari 1987.
 
Ds. M.v.d.Sluys is geboren op 28 maart 1949 te Rotterdam, kwam als proponent naar Kerkwerve op 10 mei 1979 en vertrok naar Nieuwpoort op 13 september 1990.
  
Drs. H. Korving is geboren op 1 december 1954 te Scheveningen, kwam van Veenendaal -Pniëlkerk- naar Kerkwerve op 10 juli 1991, en vertrok naar Leerdam op 12 augustus 2001.
 
Drs. A. C. Uitslag is geboren op 15 mei 1973 te Emmeloord en kwam als proponent naar Kerkwerve op 7 mei 2003 en vertrok naar Urk op 24 mei 2008.

Ds. G. J. Capellen is geboren op 16 juni 1948 te Maassluis, kwam van Heerde naar Kerkwerve en werd aan de gemeente verbonden op 11 september 2010. In 2015 ging hij met emeritaat en nam afscheid op 20 september.


 

Ċ
Peter van den Hoek,
27 mrt. 2012 10:53